Sme tu pre vás už 16 rokov. +421 902 403 746
Teraz v ponuke aj predaj stavebného materiálu (klikni sem) a likvidácia stavebného odpadu (klikni sem).
Sme tu pre vás už 16 rokov.
+421 902 403 746
Videogaléria / Naši partneri / Certifikáty a technické listy

Fúkaná izolácia - O izolácii

Tempelán je hebká celulózna vata šedej farby. Neobsahuje žiadne pichľavé častice, pri uchopení rukou je to rovnaké ako keby ste držali štandardnú buničitú vatu pre lekárske použitie

O tempeláne

Tempelan je 100% ekologická FÚKANÁ tepelná a zvuková izolácia, vyrábaná v ČR, ktorá je na trhu 25 rokov (1991 - 2016). Odvtedy bola úspešne umiestnená do tisícov rozličných stavieb. Je to hebká celulózna vata šedej farby. Neobsahuje žiadne pichľavé častice, na dotyk rukou je rovnaká, ako keby ste držali štandardnú buničitú vatu pre lekárske použitie. Izolácia TEMPELAN je vyrobená z úplne čistého triedeného recyklovaného papiera a 100% ekologických aditív poskytujúcich ochranu pred škodcami, ohňom, plesňami a pod. Fúkaná CELULÓZOVÁ izolácia na rozdiel od izolácie zo sklených vlákien: NESADÁ, NEHORÍ (netaví sa, nedá možnosť preniknúť ohňu do ďalších častí stavby) veľmi DOBRE DÝCHA a je NENASIAKAVÁ. Aplikácia TEMPELANU sa prevažne prevádza zafúkaním špeciálnymi strojmi Tajfun alebo Krendl.

Kde sa tempelán používa?

TEMPELAN je možné použiť na rovné nepochôdzne plochy i do pripravených dutín (pôdne priestory, podlahy, šikmé strechy, podkrovia, obvodové steny domov, vnútorné priečky, stropné konštrukcie atď...) na rôznych typoch stavieb - bežné domy, nízkoenergetické, pasívne, novostavby aj rekonštrukcie, obytné domy, bytové domy, výrobné haly, školy atď...

Fúkaná izolácia je v stavebníctve obľúbená, pretože ako jediná dokáže dokonale vyplniť všetok izolovaný priestor bez tepelných mostov. Jej zafúkanie je veľmi rýchle. Pri dodatočnom zateplení stropných a pôdnych priestorov väčšiny domov nie je potrebná pred zafúkaním žiadna náročná príprava. Zafúkanie prebehne bez toho, aby ste museli tieto priestory zložito vysťahovávať. TEMPELAN vďaka aditívam poskytuje ochranu pred škodcami. Vďaka spôsobu aplikácie (bez rizika vzniku tepelných mostov) a faktu, že TEMPELAN je vyrobený z celulózového vlákna, ktoré má nepatrnú tepelnú vodivosť, a tiež vďaka mernej tepelnej kapacite, má TEMPELAN takmer o 40% lepšie tepelné a izolačné účinky ako izolácie na báze minerálnych vlákien.

wikipedia

Fúkaná izolácia

Fúkaná izolácia ponúka veľkú radu výhod napr. oproti doskovým izoláciám, ktoré sa zdajú byť lacnejšie. Najdôležitejšie pri fúkanej izolácií je dodržanie objemovej hmotnosti pri aplikácií podľa pokynov výrobcu. K prednostiam patrí taktiež dlhá životnosť izolačného materiálu a záruka odborného prevedenia vlastnej aplikácie. Vlákna sú jednosmerne nafúkané na všetky miesta bez medzier a škár. Vďaka kompaktnosti izolačnej vrstvy nemusí mať užívateľ obavu z výskytu tepelných mostov, čo nie je pri izolantoch v doskovej podobe prakticky dosiahnuteľné.

Zdroj: Wikipédia

Tempelán je obľúbený izolačný materiál

TEMPELAN je:
- vhodný pre všetky typy striech - ploché, šikmé, strmé
- perfektne funguje aj ako zvuková izolácia - vďaka svojej štruktúre a tomu, že absolútne vyplní každý priestor, je výbornou akustickou izoláciou
- absolútne prívetivý k vašej pokožke
- hebký na dotyk
- neobsahuje žiadne nebezpečné látky, teda ani formaldehyd
- nie je abrazívny, toxický, korozívny

TEMPELAN obsahuje:
- rozvláknený recyklovaný papier
- protipožiarne látky
- prídavky proti hnilobe
- prídavky proti hlodavcom
- prídavky proti hmyzu a iným škodcom

Výroba TEMPELANU nezatažuje životné prostredie, všetky aditíva sú absolútne ekologické a zdravotne nezávadné. Žiadna izolácia v tvare dosky alebo rohože nie je schopná tak dokonale vyplniť izolovaný priestor ako TEMPELAN.

Finančné výhody TEMPELANU:
- je až 3x cenovo výhodnejší než izolácie na báze minerálnych alebo sklených vlákien (pri porovnateľných alebo lepších izolačných vlastnotiach)
- je lacnejší ako doskový polystyrén
- ma až o 40% lepšie izolačné účinky ako izolácie na báze minerálnych alebo sklených vlákien