Sme tu pre vás už 16 rokov. +421 902 403 746
Teraz v ponuke aj predaj stavebného materiálu (klikni sem) a likvidácia stavebného odpadu (klikni sem).
Sme tu pre vás už 16 rokov.
+421 902 403 746
Videogaléria / Naši partneri / Certifikáty a technické listy

Sadrokartón

Sadrokartónové konštrukcie majú radu výhod, kvôli ktorým im stavitelia a investori dávajú prednosť pred výstavbou interiérov klasickou mokrou cestou.

Aké výhody teda sadrokartón ponúka?

- Rýchlosť akou možno postaviť akýkoľvek zložitý interiér
- Nenáročnosť na strojové a materiálové zázemie, pri výstavbe sadrokartónov postačuje malý počet odborných pracovníkov
- Nízka cena sadrokartónových interiérov
- Interiéry zo sadrokartónu vyzerajú po estetickej stránke veľmi dobre aj kvôli ochote sadrokartónu k tvarovaniu, rezaniu a ohýbaniu
- Prednosťou sadrokartónu je jeho nehorľavosť – dokáže účinne zabrániť alebo oddialiť prienik požiaru do ďalších podlaží či miestností – špeciálnym druhom sadrokartónu je protipožiarny sadrokartón
- Stavitelia oceňujú dobré tepelné a zvukové izolačné vlastnosti sadrokartónu, obzvlášť keď sa kombinuje s pridanou izoláciou
- Sadrokartóny nezaťažujú nadmerne nosnú konštrukciu budov

Správny čas na montáž

Systémy suchej výstavby sa montujú po dokončení a potrebnom vyschnutí všetkých mokrých procesov v interiéri (najmä podlahových poterov a omietok). Vlhkosť stien má byť ustálená, povrchy suché a podkladné betóny vyzreté. Montáž sa odporúča vykonávať až po osadení okien a uzatvorení stavby pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Po montáži treba dosky chrániť pred dlhotrvajúcou vysokou vzdušnou vlhkosťou. Vo vnútri budovy sa musí aj po ukončení montáže kaziet alebo dosák zaistiť dostatočné vetranie. Nie je vhodné miestnosti rýchlo vykurovať, ale teplotu na oboch stranách konštrukcie zvyšovať postupne.

wikipedia

Sadrokartón

Sadrokartón, alebo sadrokartónové dosky, je materiál používaný pre spoločnú metódu výstavby vnútorných stien a stropov s použitím panelov z lisovanej sadrovej hmoty medzi silné kartóny papiera. Všetko sa potom vysúša v tzv. sušiarňach. Niektoré typy dosiek majú sadrové jadro napustené silikónom. Tieto dosky sa využívajú v priestoroch, ktoré sú vystavené vode a vlhkosti. Tzv. sadrokartónové stavebnice sa používajú na celom svete na dokončenie výstavby vnútorných stien a stropov. Sadrokartón je v súčasnej dobe najrýchlejším a najjednoduchším riešením suchej výstavby. Vďaka tomuto systému je možné rýchlo stavať priečky a realizovať rekonštrukcie, zateplenie a úpravy akéhokoľvek interiéru.

Zdroj: Wikipédia

Montáž sadrokartónových podhľadov

Pri montáži konštrukcií suchej výstavby treba dodržiavať niektoré všeobecné zásady, ktoré zvyčajne určuje výrobca v technologických postupoch pre prácu so svojimi výrobkami. Toto pravidlo, samozrejme, platí aj v prípade sadrokartónových podhľadov. Nedodržiavanie správnych technologických postupov totiž môže viesť k degradácii celej konštrukcie tak z funkčného, ako i z estetického hľadiska.

Nie je pravidlo, že sadrokartóny sú biele – farby to oživia

Neoddeliteľnou súčasťou sadrokartónových interiérov je ich farebnosť. Farby sa na sadrokartónových stenách a stropoch vynímajú obzvlášť veľmi pekne, predovšetkým kvôli dokonale hladkým plochám sadrokartónu. Naši maliari Vám s návrhom farebných plôch nielen poradia, ale ponúkajú aj komplexné služby maľovania bytov a maľovania interiérov.