Čo to je?

Striekaná izolácia PUR - Interiér

Striekaná penová izolácia s otvorenou bunkovou štruktúrou je druh izolačnej peny, ktorej bunky nie sú úplne uzatvorené. Jej vzhľad sa podobá špongií. Takýto druh izolačnej peny obsahuje menej chemikálií a má vzduchoizolačné a zvukoizolačné vlastnosti, avšak nedá sa využiť ako hydroizolácia a preto sa používa predovšetkým vo vnútorných priestoroch, napríklad ako izolácia podlahy, stien, podkrovia a pod. V dnešnom období sa žiadna budova nezaobíde bez vhodnej izolácie. Dôvodom sú nové normy a štandardy uplatňované v stavebníctve, ale nielen ony. Rozhodujúcu rolu tu hrá ekonomický faktor.

Záujem o cenovú kalkuláciu

Výhody izolácie PUR

Prečo práve striekaná PUR pena?

USA je vedúcim výrobcom ekologicky nezávadných, striekaných polyuretánových izolačných pur pien a náterov. Použitím svetovo reslávených technológií a výskumu, USA vytvoril rad produktov, ktoré Vám pomôžu realizovať Vaše sny o energeticky úspornom, tichom a komfortnom prostredí takmer bez prachu a alergénov. Produkty sú vyrábané v USA, Kanade, Nemecku, Španielsku a získali rad ocenení a certifikácií pre ich vysokú energetickú účinnosť, ako aj pre vysoký obsah obnoviteľných a recyklovaných materiálov. Či už ste vlastník domu, staviteľ, dodávateľ izolačných materiálov alebo architekt, poskytujeme služby, vďaka ktorým bude vaša voľba izolácie jednoduchá. Všetci zdieľame rovnaký názor, a to: „Prvá možnosť v alternatívnych zdrojoch energie je jednoducho spotrebovať menej!“ Nikdy nebola lepšia doba začať šetriť peniaze a žiť zelene ako práve dnes.

Príklady použitia

Použitie striekanej PUR-PENY

  • rekonštrukcia strešných plášťov obytných domov a priemyselných stavieb
  • utesnenie striech proti vode
  • tepelná izolácia
  • dodatočná protihluková a tepelná izolácia
  • ploché strechy, podkrovia, suterény, vonkajšie odvetrané fasády
  • v poľnohospodárstve
  • v stavebnom priemysle
  • v iných sférach súkromného a verejného života

Zobraziť referencie

Požiadavky izolácie

Aké požiadavky by mala spĺňať dobrá tepelná izolácia používaná v obytných budovách

Predpokladajme, že staviame obytný dom s predstavou, že bude obývaný najmenej 60-80 rokov. Účinnosť izolačnej vrstvy by teda mala byť počas celého tohto obdobia prinajmenšom uspokojivá. Preto je vhodné pri výbere izolačných materiálov zvážiť ich fyzikálne vlastnosti, ako i výhody a nevýhody, ktoré budú s ich použitím spojené počas celého obdobia, kedy bude objekt využívaný. Ak vezmeme do úvahy takto dlhé obdobie prevádzkovania stavby, má zásadný význam starnutie materiálov, sublimácia (zánik izolačnej hmoty) a biodegradácia. Musíme myslieť taktiež na to, či izolačný materiál nemá príliš hygroskopické vlastnosti (či nevlhne), a tiež, či dostatočne brzdí difúziu vodnej pary dovnútra izolácie. Tieto charakteristiky majú zásadný vplyv na účinnosť izolácie, navyše voda v izolačnej vrstve môže viesť ku korózii kovových konštrukcií, prípadne hnitiu dreveného skeletu budovy. Mali by sme si tiež uvedomiť, že voda, ktorá kondenzuje vnútri izolačnej vrstvy, niekoľkonásobne zhoršuje izolačné vlastnosti tepelnej bariéry. Nemalý význam má aj zmena rozmerov a plstnatenie vlny a netkaných textílií vôbec (stálosť rozmerov je zásadná v prípade izolačných platní alebo rohoží, pretože zmena priestorových parametrov môže viesť k vzniku netesností a medzier, následkom čoho dochádza k nežiaducemu prúdeniu vzduchu vnútri izolačnej vrstvy).

Posledným zásadným problémom je horľavosť izolačného materiálu. Je však nutné povedať, že žiadny materiál nie je celkom ohňovzdorný; jeho zaradenie do tej či onej triedy horľavosti nám umožňuje zhodnotiť, ako rýchlo sa bude oheň počas požiaru objektu šíriť. Pokiaľ ide o počiatočnú fázu požiaru, existujú samozrejme materiály s prísadami znižujúcimi horľavosť, ktoré niekedy môžu prispieť k samočinnému uhaseniu ohňa, napr. materiály zaradené do triedy látok samozhášajúcich tak ako je aj PUR. Preto pri ostatných materiáloch je potrebné sa uistiť, či daný materiál počas horenia nekvapká, čo by vo svojom dôsledku mohlo prispieť k ďalšiemu rozšíreniu požiaru

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť?

Máte dotaz alebo záujem o naše služby? Neváhajte a kontaktujte nás, a náš profesionálny personál Vám rád pomôže.

info@galatostav.sk +421 902 403 746
 
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.
Čítať viac