Čo to je

Stavba na kľúč?

Stavba na kľúč prináša klientovi úsporu času a starostí v porovnaní s klasickým riešením výstavby. Naša firma zastrešuje všetky potrebné aspekty, preto vieme prispôsobiť stavbu Vašim predstavám.

Každá stavba domu je iná a vyžaduje si osobitný prístup. Pri dostavbe rodinného domu, či už pri poteroch, dlažbách, vykurovaní, omietkach, zateplení, sadrokartónoch, streche, elektroinštaláciách, alebo technológiách je potrebné vyberať tie správne kombinácie. Záujemca má možnosť výberu realizácie základov rodinného domu samostatne, resp. v prípade záujmu mu základy pripraví spoločnosť v cene stanovenej podľa osobnej obhliadky miesta realizácie a predstáv záujemcu.

Dohodnite si s nami stretnutie

Od predstáv k projektu

Ponúkame Vám

  • poradenstvo pri výbere pozemku pre konkrétnu stavbu
  • poradenstvo pri zvolení vhodného projektu domu
  • konzultácie pri výbere stavebných materiálov
  • dodávku všetkých materiálov
  • kompletná výstavba od základov stavby až po vybudovanie interiérov

Pozrieť referencie

Drevo ako základ

Drevostavby na kľúč

Drevo patrí medzi najpoužívanejší materiál pri stavbe nízkoenergetického domu. Má ľahkú dostupnosť, je obnoviteľným zdrojom a stavby z dreva majú taktiež bohatú tradíciu nielen na Slovensku ale takmer v celej Európe. Moderné drevostavby (nízkoenergetické stavby na báze dreva) majú obrovskú popularitu v severských krajinách Európy ako aj v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Životnosť týchto stavieb dosahuje dve až tri generácie, číže plnohodnotne spĺňajú potreby človeka.

Ide o prírodný stavebný materiál, ktorý nepoškodzuje zdravie. Vďaka svojím výborným vlastnostiam a prednostiam získal vynikajúcu povesť v oblasti stavebníctva, overenú mnohými generáciami. Svojimi vlastnosťami a cenou nebolo drevo do dnešnej doby prekonané žiadnym iným materiálom. Stavby z dreva a materiálov na jeho báze dokážu v dnešnej dobe konkurovať stavbám z ocele a betónu, ktoré prekonávajú v mnohých smeroch.

Budúcnosť

Myslite ekologicky

Drevostavby sú ekologickým prínosom do stavebníctva, vďaka šetreniu energií na vykurovanie. Majú lepšie tepelno-technické vlastnosti ako klasické murované konštrukcie. Vysoký tepelný odpor minimalizuje tepelné straty. V zimnom období sa objekt rýchlo vykúri a v lete je dobrým tepelným izolantom.

Drevo je zdravotne nezávadný materiál, ktorý pomáha regulovať vlhkosť. Poskytuje príjemnú klímu vo všetkých ročných obdobiach. Drevená konštrukcia pri dôslednom vyhotovení a zaizolovaní spĺňa podmienky nízkoenergetickej stavby. Pri použití potrebného technického vybavenia spĺňa podmienky pasívneho štandardu.

Pri výstavbe sa na rozdiel od betónových konštrukcií odbúrava mokrý proces výstavby, čo urýchľuje dobu výstavby. Ďalšou výhodou je okamžitá únosnosť, eliminuje sa doba tuhnutia. Nižšia hmotnosť drevenej konštrukcie umožňuje vybudovať menej masívne základy, čo prináša ďalšie úspory.

Spoznajte

Výhody drevených konštrukcií

Drevené konštrukcie spĺňajú podmienky pre požiarnu odolnosť podľa stanovenej normy. Akustické vlastnosti drevených sendvičových konštrukcií sú lepšie ako pri ostatných konštrukciách.

Veľkou výhodou sú menšie náklady na výstavbu. Cena je však závislá od druhu konštrukcie a použitých izolačných materiálov. Pri kvalitných konštrukčných systémoch, cena môže prevyšovať murované stavby. Protiváhou sú nižšie náklady na vykurovanie. Vhodný typ a osadenie drevostavby do stavebného priestoru využije slnečnú energiu a ušetrí náklady na vykurovanie. Vhodná je orientácia obytných miestností voči južnej svetovej strane. Takto získaná energia môže v zimnom období pokryť až tretinu spotreby tepla.

Moderné drevostavby majú tenšie obvodové steny a priečky, vďaka čomu máte viac priestoru na bývanie.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť?

Máte dotaz alebo záujem o naše služby? Neváhajte a kontaktujte nás, a náš profesionálny personál Vám rád pomôže.

info@galatostav.sk +421 902 403 746
 
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.
Čítať viac